Team Sunweb – představení (staro)nové stáje!

Seznam silničních týmů, které se v nadcházející sezoně budou účastnit závodů nejvyšší kategorie, se během zimní přestávky povážlivě otřásl v základech. Zatímco některé stáje oznámily ukončení své činnosti a uvolnily tím místo celkům nově vzniklým, jiné týmy prošly větší či menší reorganizací a do nové sezony vstupují kromě pozměněné sestavy také se zcela novým názvem. A právě to je případ silniční stáje Team Sunweb, která je přímým pokračovatelem v minulé sezoně tolik úspěšného týmu Giant Alpecin.

Jméno stáje se logicky pojí s novým titulárním sponzorem, kterým je cyklistickým fanouškům ne zcela neznámá společnost Sunweb. Tato nizozemská cestovní kancelář, dříve hlavní podporovatel několika významných cyklokrosových celků, se tak do sportovního dění vrací se vší parádou a ještě silnější než kdy předtím. Mezi další partnery stáje patří stejně jako v minulých sezonách výrobce jízdních kol Giant, jehož hlavním úkolem je zajistit materiální podporu všem členům týmu.

Ačkoliv Giant již nefiguruje v názvu této formace, spolupráce mezi oběma stranami neskomírá, naopak se dále rozrůstá. Kromě rámů bude jeden z největších cyklo výrobců světa dodávat novému teamu také přilby, sedla, řídítka, představce, computery a zapletená kola. Pokračovat bude také úzká spolupráce s jednotlivými jezdci za účelem vývoje a testování nových silničních kol a dalšího vybavení.

Jedno jméno, tři formace

Pod názvem Team Sunweb budou vystupovat hned tři uskupení. Kromě hlavního mužského a ženského týmu, které budou závodit na nejvyšší světové úrovni, bude stejné jméno nosit také kontinentální tým mladých nadějí. V čele nejsledovanější mužské formace bude stát jeden z nejlepších cyklistů světa Tom Dumoulin, čerstvý majitel stříbrné olympijské medaile z individuální časovky na hrách v Riu. Součástí týmu zůstává také Waren Barguil, novou posilou je pak šestadvacetiletý australský jezdec Michael Matthews.

Hvězdou ženské části týmu bude několikanásobná mistryně světa v časovce Ellen van Dijková, kterou bude na závodech ženské tour doprovázet její neméně slavná kolegyně Lucinda Brandová. Pro obě elitní sestavy započne sezona na australském území při etapových závodech Tour Down Under a Santos Women‘s Tour.

reklama

Giant a Liv

Jak jsme již uvedli, Team Sunweb bude i nadále používat karbonová silniční kola z portfolia společnosti Giant. Konkrétně půjde o univerzální TCR Advanced SL, aerodynamický Propel Advanced SL, klasikářský Defy Advanced SL a časovkářský Trinity Advanced Pro TT. S takovou materiální podporou budou jezdci týmu schopni zvládnout takřka jakýkoliv závod kdekoliv na světě, a to včetně nejslavnějších etapových podniků a jarních a podzimních klasik. Dámská část stáje bude sedlat stroje sesterské značky Liv, přesněji aerodynamicky tvarovaný model Envie Advanced Pro.

Co se dalšího vybavení týče, tým bude používat přilby Giant Rev, Pursuit, Rivet a Rivet TT. Sedla, řídítka a představce budou pocházet z nejvyšších řad Giant Contact SL a SLR, přičemž na představcích budou umístěny nové komputery Giant NeosTrack GPS. Na hlavách dam pak budeme moci obdivovat přilby Giant Rev, Extima, Attacca a Attacca TT. Jejich závodní i tréninková kola budou osazena specificky tvarovanými sedly Liv Contact SL. 


Více informací o formaci Team Sunweb naleznete na internetových stránkách www.teamsunweb.com. Podrobnosti o kolech, na kterých jezdci této stáje závodí, pak objevíte na webech www.giant-bicycles.cz a www.liv-cycling.cz.

Foto: Team Sunweb